Adopce květiny na louce - Hvězdnice chlumní

200 Kč
Popis

Hvězdnice chlumní je ohrožená rostlina slunných lesostepí a na suché stráni ji v létě nepřehlédnete. Je vysoká, fialově kvetoucí květina a má lehkou vůni po vanilce. Na Slovensku jí lidé říkají astra kopcová, v Česku ale ubývá kopců, kde by mohla růst. Potřebuje slunce nad hlavou, volné místo v trávě kolem sebe a vápnitou půdu pod nohama. Zákon ji chrání jako ohrožený druh.

Arnika formou pozemkového spolku Tým Bořena již od roku 1985 pečuje o pozemky v Českém středohoří. Na jedné ze strání, o které se staráme, jsme vytvořili takové podmínky, které hvězdnici chlumní vyhovují. Stráň průběžně udržujeme a sečeme ručně až koncem léta. Rostliny, které ještě kvetou, necháváme neposečené, aby mohla dozrát semena.

Ti, kdo si objednali tuto darovací listinu, přispěli na pravidelnou péči o ohrožené rostliny v Českém středohoří. Kosení luk proběhlo v září 2018. Děkujeme Vám!

Váš dar ve výši 200,- Kč přispěje na každoroční péči o suchou stráň, kde hvězdnice chlumní roste. Jen díky Vám můžou spolupracovníci Týmu Bořena udržovat skoro hektar louky s hvězdnicemi!

 hvezdnice chlumni mala

Na každé listině „Dárek pro přírodu“ je prostor pro Vaše osobní věnování obdarovanému. Listina je vytištěna na recyklovaném papíře.